Başkandan

Başkandan

Değerli dostlar,
Tarihin her döneminde yetişmiş, nitelikli, iyi insan ihtiyacı hep var olduğu gibi bu ihtiyaç günümüzde çok daha fazla hissedilmektedir. İçinde bulunduğumuz dönemde nitelikli, faydalı, iyi insana; aile, toplum,ülke ve insanlık için ne kadar ihtiyaç duyulduğu ortadadır. Ülkesi ve insanlık adına değer üretecek bir nesil için toplumun her bir kesimi sorumluluk altındadır. Bu sorumluluğu omuzlarında hisseden vakıf üyelirimizin girişimi ile vakfımız ve bu vakfa bağlı ilk eğitim kurumumuz olan Ahmet Uğur Turhan Fen ve Teknoloji Lisemizi açmış bulunuyoruz.

Vakfımız, yurt içinde ve yurt dışında ilmin, kültürümüzün, sporun, yardımlaşma geleneğinin yaygınlaşmasını desteklemek, milli ve manevi değerlere bağlı eğitimli sağlıklı bir nesil yetiştirmek gayesi ile hizmet verme gayreti içindedir.

Vakfımıza bağlı olan eğitim kurumlarımız verdiği akademik, bilimsel ve manevi eğitim ile ülkesine ve insanlığa en iyi hizmeti sunabilen lider bireyler yetiştirmede öncü, çevresinin eğitim ve kültür merkezi haline gelmiş bir eğitim kurumu olma gayreti içindedir. Amacımız edindiği bilgi, birikim, beceri ve irfan ile ülkesine ve insanlığa ilmi, iktisadi ve idari alanda yön verecek, üretken, sorumluluk sahibi, çalışkan, değerlerine bağlı, yenilikçi, lider
bireyler yetiştirmektir. Kurum olarak toplumun her kesiminden vatanına, milletine, bayrağına bağlı, insanlığa hizmet etmeyi amaç edinmiş, nitelikli, zeki ve idealist öğrencileri kabul etmekteyiz. Kurumumuza başvuruda bulunan öğrencilerden yetim, şehit yakını, dar gelirli olan başarılı ve yetenekli
öğrencileri belirleyerek bu öğrencilerin eğitim-öğretim ihtiyaçlarının büyükçoğunluğu hayırsever vatandaşlardan, hayır kurumlarından temin ederek öğrencilerimize eğitimde fırsat eşitliği sağlamayı amaç ediniyoruz.
Niyet hayr, akibet hayr.