Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu

AAhmet Uğur Turhan, Trabzon’un Ortahisar ilçesine bağlı Kavala Köyü’nde dünyaya gelmiştir. İlk ve ortaöğretimini Kavala mahallesinde tamamlayan Turhan, yükseköğretimini ise 1976 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi’nin, Tıp Fakültesi bölümünden mezun olarak tamamlamıştır. Trabzon SSK hastanesinde başladığı hekimlik görevine, KTÜ Tıp Fakültesi’nde ortopedi ve travmatoloji alanında ihtisas yaparak devam etmiştir. Bu görevi esnasında ABD, Almanya ve Japonya’da araştırma faaliyetleri için bulunmuştur.
1999 yılında Profesör unvanı alan Turhan, diz cerrahisinde kendine ait yöntemleri ve adına tescil edilmiş patentli bir buluşu da bulunmaktadır. 2005-2009 yılları arasında Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde Rektör Yardımcılığı görevinde bulunan Turhan’ın çok sayıda yurtiçi ve yurtdışı yayını mevcuttur.
Doğduğu mahalle olan Kavala mahallesinin eğitim kültürünü devam ettirerek kurduğu Trabzon Sıla İlim Kültür ve Yardımlaşma vakfının başkanlığını da yürüten Turhan, halen KTÜ Tıp Fakültesi’nde akademik çalışmalarına devam etmektedir.

Mehmet Cahit Turhan 29 Nisan 1960 tarihinde Trabzon’un Ortahisar ilçesine bağlı Kavala mahallesinde dünyaya gelmiştir. İlk ve ortaöğretimini Kavala mahallesinde tamamlayan Turhan, 1981 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) İnşaat-Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Lisans eğitiminden sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamlayarak çalışma hayatına başladı.
Çalışma hayatına 1985 yılında İstanbul 17. Bölge Müdürlüğü Kapıkule-Edirne Yolu (Edirne Kent Geçişi) Grup Şefliği emrinde mühendis olarak başladı, Karayolları Genel Müdürlüğü’nün çeşitli teşkilatlarında bürokratik görevler üstlendi. Ocak 2006 tarihinde Karayolları Genel Müdürü olarak göreve başladı. Ağustos 2015 tarihinde ise Cumhurbaşkanlığı başdanışmanı olarak atandı.
2 Ekim 2015 tarihinde ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Danıştay üyeliğine atandı. Danıştay Üyeliğinden emekliliğinin ardından, Kuzey Marmara Otoyolu inşaatını üstlenen konsorsiyumun CEO’su olmuştur.
Mehmet Cahit Turhan, 10 Temmuz 2018-28 Mart 2020 tarihleri arasında ise Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı olarak ülkesine hizmet etmiştir.